Thema: Cultuur
In Asten, midden in de Peelregio, worden al meer dan 150 jaar klokken gegoten. Deze route voert u langs hét Museum dat de historie van de Astense wereldspeler Klokkengieterij Eijsbouts laat zien, maar het museum heeft daarnaast de grootste collectie luidklokken en beiaarden ter wereld. Alsof dat nog niet genoeg is dwaalt u bij Museum Klok & Peel door de mysterieuze geschiedenis van De Peel en haar natuurlijke bewoners. Een tocht die alle zintuigen prikkelt, welkom in de Peel!
Arrangement (prijs: € 36,95 p.p.)
Bij deze ThemaHappen route is het volgende inbegrepen:
Klok
In Asten, midden in De Peel, worden al meer dan een eeuw klokken gemaakt. Museum Klok & Peel toont de grootste collectie luidklokken en beiaarden (klokkenspellen) ter wereld. Aan de hand van een tijdlijn ervaar je de oorsprong en het luiden van de klok tot en met het gieten en stemmen. Wist je dat er al duizenden jaren over de hele wereld klokken worden gegoten? Bekijk bijvoorbeeld de replica van de grote klok van de Notre-Dame die in Asten is gegoten. Of laat je verbazen door bijzondere uurwerken in het museum, zoals het indrukwekkend astronomisch kunstuurwerk. Luid zelf een klok, bekijk waar de klepel hangt en speel op een beiaard.
Peel
Ongeveer 2000 jaar geleden kwam op mysterieuze wijze een gouden helm in het moeras van De Peel terecht. De turfstekers van De Peel ontdekten 100 jaar geleden deze bijzondere vondst. Vanwege de rauwe natuur kent De Peel een bijzondere geschiedenis. Dat deze miljoenen jaren terug gaat is te zien in Museum Klok & Peel. Ontdek bijzondere verhalen over dieren en planten in De Peel, waaronder fossielen uit de prehistorie en een mammoetskelet. Waan je op de bodem van de oerzee en krijg een knipoog van een prehistorische walvis. Plan een gezellige pauze in in de museum thematuinen.
Spoor van Brons
Deze route leidt u langs "het spoor van brons". Op bepaalde punten in de trottoirs of het wegdek van Asten liggen 27 bronzen plaquettes met spreuken over klokken en tijd. Zij vormen samen een pad door Asten dat ook langs Klokkengieterij Eijsbouts loopt. Deze tegels of plaquettes dragen het beeldmerk van Jan die Smet als herinnering aan deze historische figuur. Op ongeveer de helft van uw route passeert u Museum Klok & Peel waar u van harte welkom bent voor een bezoekje aan de Klokken, de Peel en de museumtuin!
We verwelkomen u graag op deze mooie route!
Deze route kan vanaf 1 maart 2026 geboekt worden.
- Deze route kan enkel om 12 uur gestart worden en bestaat uit 3 etappes.